Myotec - Guarana Fusion 300g

GUARANA FUSION Instantní prášek s obsahem sušeného extraktu z guarany – popínavého keře rostoucího v Amazonii. Extra ...
Skladem
419 Kč
Antioxidanty

Antioxidant je látka, která je v organismu schopna kompenzovat škodlivé účinky při právě probíhajícím oxidačním procesu. Antioxidant může být např. výživná látka v podobě vitamínů, minerálů, nebo také enzym - bílkovina v organismu. Můžeme jím předcházet chronickým onemocněním. Oxidační látky poškozují zdravé buňky, proto je důležité tomu předcházet.

Přínos antioxidantů 

Antioxidanty jsou látky, které omezují aktivitu volných radikálů. Přispívají k ochraně imunitního systému a proto jsou velmi důležité. Látky, které neutralizují účinek volných radikálů = antioxidanty. Mohou to být například vitamíny A, C, E, B6, selen, beta-karoten, zinek nebo koenzyn Q10, kyselina alfa-lipová a další. 

Pomalejší stárnutí pomocí antioxidantů? 

Dále se traduje a předpokládá, že užíváním antioxidantů se zpomaluje proces stárnutí a také preventivně působí proti srdečním onemocněním i infarktu. 

Nejdůležitější úlohu hrajou v potravinách, kdy se starají o to, aby zachovaly chuť a barvu. Ochraňují ovoce před oxidací a ztrátou vitamínů.