Peak Arginine zvyšuje hladinu oxidu dusnatého (NO), posiluje sexuální výdrž, zvyšuje tvorbu spermií a libido More >>
Manufacturer: Peak. Product code: P01441

299 Kč In stock


ks

Peak Arginine 120 kapslí

Arginin je jednou ze základních aminokyselin lidského organismu. Jeho hlavní funkcí je zvýšení prokrvení periferií (prostřednictvím zvýšené produkce oxidu dusnatého NO), vyšší produkce somatotropinu (růstového hormonu-THP), zlepšení funkce pohlavních orgánů a u mužů zvýšení spermatogeneze (tvorby spermií). Vitamíny B hrají důležitou roli v celé řadě klíčových tělesných funkcí, vyrábějí energii, produkují červené krvinky, zlepšují funkce mozku a nervové soustavy. Byly prokázány zlepšení paměti a soustředění, zvyšují prokrvení a vykazují vynikající antioxidační vlastnosti. Vitamíny skupiny B jsou velmi efektivní, pokud jsou používány spolu, tak navzájem podporují celou řadu biochemických procesů v těle.

Arginin je neesenciální aminokyselina s řadou důležitých úkolů v organismu. Pro lepší pochopení je třeba uvést základní účinky argininu. Jedním ze dvou zásadních vlivů v organismu je funkce argininu jako prekurzoru tvorby oxidu dusnatého (NO), který v periferních částech organismu působí vazodilatačně (snižuje tonus) na hladké svalstvo - v konečném důsledku to znamená, že se rozšíří cévy, zvýší se prokrvení, což umožní zásobení periferií živinami a kyslíkem. Na tuto vlastnost existují dva možné pohledy:

1. z hlediska sportovní výkonnosti a regenerace

Díky zvýšenému množství oxidu dusnatého NO (arginin je prekurzorem) dilatuje cévy zásobující svalovou tkáň živinami. Díky většímu průtoku krve se do tkání dostane více kyslíku a glukózy v průběhu zátěže. Pokud se na daný princip podíváme ještě blíže, tak glukóza společně s množstvím kyslíku jsou limitem především dlouhodobé intenzivní zátěže, tedy tady může arginin pomoci zvýšit výkonnost. Z hlediska krátkodobého maximálního výkonu (do 30 sekund) je třeba vnímat, že organismus čerpá energii především ze zdrojů operativně dostupných ve svalových buňkách a arginin může díky rozšíření cév pomoci následné regeneraci - urychlí doplnění spotřebovaných sacharidů, rychlejší odplavení metabolitů.

2. z hlediska zvýšení prokrvení pohlavních orgánů

Fungování pohlavních orgánů je založeno na schopnosti dodat dostatek krve k jejich prokrvení. Konkrétně u mužů je na tomto založena schopnost udržet erekci. Arginin díky schopnosti rozšiřovat cévy podporuje tuto funkci a obecně je považován za prostředek zlepšující kvalitu sexuálního života. Dalším důležitým faktem z hlediska reprodukčních funkcí je to, že mužské semeno je tvořeno převážně z argininu (95%), tedy dostatečné množství argininu, nebo případná suplementace zlepšuje schopnost tvorby spermií (spermatogenezi).

Výhody

 • zvyšuje hladinu oxidu dusnatého (NO)
 • posiluje sexuální výdrž
 • zvyšuje tvorbu spermií a libido
 • podporuje tvorbu GH
 • zlepšuje regeneraci a hojivost
 • podporuje růst svalů a zvýšení síly
 • zlepšuje prokrvení a transport živin do svalů
 • podporuje imunitní systém
 • urychluje proces hojení
 • snižuje hladinu cholesterolu
 • obohacen o vitamíny B6, B12 a niacin

Nutriční hodnoty

Arginine 120 kaps (bez príchute)
Veľkosť 1 dávky: 3 kaps
Počet dávok v balení: 40
Nutričné hodnoty 1 dávka (3 kaps) RVH%*
Niacín 24 mg 150%
Vitamín B6 2,10 mg 150%
Vitamín B12 3,75 mcg 150%
L-arginín 2100 mg **
*RVH - Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ / 2000 kcal)
**RVH nie je stanovené
Zloženie
L-arginín hydrochlorid (86%), kapsula (hovädzia želatína, farbivo: oxid titaničitý), protihrudkové činidlá: horečnaté soli mastných kyselín (rastlinné), nikotínamid, pyridoxín hydrochlorid, kyanokobalamín.
Alergény
Neobsahuje alergény.

Doporučené dávkování

Užijte 1 dávku (3 kapsle) denně, podle možností před tréninkem as dostatečným množstvím vody.

Contact us!