Filtr

  • Typ
  • Cena
  • Výrobce
  • Hmotnost
  • Příchuť
0 Kč 500 Kč

L-Glutamine Pure 100 % Fermented 1+1 600g

L-Glutamine je nejdůležitější aminokyselina obsažena v lidském těle a je pro fungování celého organizmu naprosto zásadní
Skladem
499 Kč
Glutamin - MaxxWin

Glutamin je nejrozšířenější aminokyselinou v těle. V těle se tvoří z kyseliny glutamové a představuje až 60 procent celkového množství aminokyselin, viz wikipedie.

Při nedostatku glutaminu si ho tělo začne vytvářet samo přímo ze svalu z jiných aminokyselin a to zajistí zástavu svalového růstu, a vede to ke snížení schopnosti regenerovat. A to nechceme. 

Glutamin a sport

Jestliže jste aktivní a máte sportovní fyzickou námahu, nemělo by se užívání glutaminu podceňovat. Zvyšuje imunitu, podporuje tvorbu glykogenu, detoxikuje amoniak a reguluje homeostázu aminokyselin. Díky tomu, že je to nejrozšířenější aminokyselinou v našich svalech, rodí se nám otázka, jak moc významný pro nás tedy je. Při fyzickém tréninku dochází k jeho vyplavování do krevního řečiště. Jeho "spotřeba" v době tréninku je až pětinásobná oproti klidovému stavu. Co se tedy stane, pakliže jej vyčerpáme vlivem tréninku například na soustředění nebo zkrátka v případě, kdy máme dvoufázové tréninky? Zde nejčastěji dochází k přetrénování. 

Dávkování glutaminu 

Glutamin, stejně jako protein se nejčastěji užívá po tréninku v potréninkovém jídle nebo koktejlu. Optimální dávkou je 20g, maximálně však 40g z důvodu, že při takto velké dávce dochází k hromadění amoniaku v těle. 

Kdy zařadit glutamin, do objemu či diety?

Pokud si tuto otázku kladete s cílem abyste z užívání glutaminu získali co největší kýžený efekt, mile vás překvapíme.

Většina sportovců a cvičenců zařazuje glutamin spíše do rýsovací fáze (diety), k rychlejší regeneraci a prevenci proti katabolismu. Při kombinaci s kreatinem v objemovém tréninku budete také mile překvapeni zrychleným nárůstem. 

Takže ať se chystáte užívat glutamin v dietě nebo v objemu, uděláte jedině dobře.